Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.

Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till personal på Lödöse museum

Besöks- och postadress

_________________________________________________________________________________________

Lödöse museum
Museivägen 1
463 71 Lödöse

Telefon till reception: 010-441 43 81 

E-post: lodosemuseum@vgregion.se

Museichef

Monica Risenius

monica.risenius@vgregion.se

076-1140387

Bokningar

 

010-4414383. Telefontid måndagar 8:15-12:00

lodosemuseum@vgregion.se 

 

 

Publik verksamhet

Anne-Louise Nyman

Reception

anne-louise.nyman@vgregion.se 

073-7517696

 

Ida Hilmér

Museipedagog och programansvarig

ida.hilmer@vgregion.se

073-7315401

 

Jessica Randén 

Sjukskriven

 

Liselotte Öhrling

Tjänstledig

 

Marie Schmidt

Museipedagog

marie.schmidt@vgregion.se

070-0206336

 

Rickard Kleber

Reception

rickard.kleber@vgregion.se

010-4414380

 

Fastighet och drift

Nicklas Foresti

Musei- och driftstekniker

nicklas.c.foresti@vgregion.se

070-6590347

 

Samlingar och arkeologi

Anna Beckman

Antikvarie 

anna.beckman@vgregion.se

072-2050918

 

Anton Lazarides

Antikvarie

anton.lazarides@vgregion.se

073-0243952

 

Astrid Lennblad

Arkeolog och osteolog

astrid.lennblad@vgregion.se

076-0517725

 

Ing-Marie Trägårdh

Antikvarie

ing-marie.tragardh@vgregion.se

070-0824302

 

Philip Blomqvist

Arkeolog

philip.blomqvist@vgregion.se

076-5113835

 

 

 

 


Senast uppdaterad: 2023-10-25 11:56